Prvý certifikovaný Primavera Aromaexpert na Slovensku a v Čechách 12 rokov ago

Tak už to prišlo….Deň skúšky, ktorej predchádzalo viacročné štúdium teoretických aj praktických vedomostí a skúseností v oblasti liečebnej aromaterapie na PRIMAVERA Academy a písomná  bakalárska práca na tému Aromaterapia a liečenie prejavov školského stresu u detí a mladistvých.

Deň “D” prišiel v Nemecku rýchlo, spolu so slnkom a zasneženými vrcholkami hôr. Po rannej káve ma privítala krásna, v štýle Feng Shui postavená pasívna budova. Nemá kúrenie ani chladenie a to aj napriek tomu, že má úžitkovú plochu skoro 7000 metrov štvorcových. Energiu si vyrábajú sami a aj kolobeh vody je detailne premyslený a fungujúci. Budova takýchto rozmerov, s fungujúcim pasívnym systémom, je prvá vo svete a stojí za to napísať o nej zvlášť článok.

Vo vstupnej hale, kde nenájdete žiadne ostré rohy, ladenej v príjemných pastelových farbách, ma privítala príjemná vôňa a miestnosť, kde som v spoločnosti ďaľších 28 adeptiek z Nemecka a Rakúska skoro hodinu vykurovala okolitý priestor premýšlaním nad otázkami písomnej časti skúšky.

Ďalej udalosti nabrali rýchly spád. Po krátkej prestávke ma čakala skoro hodinová ústna skúška pred trojčlennou skúšobnou komisiou, ktorá naozaj detailne preverila moje vedomosti a intenzívne sa zaujímala aj o moju bakalársku prácu, zvlášť o výsledky ktoré som pri zvládaní školského stresu pri deťoch a mladistvých dosiahla. Napriek tomu že skúška bola vyčerávajúca, asi najviac ma potrápila nemčina, v ktorej mi nie vždy chceli prísť na jazyk tie správne slová. Ale aj vďaka trpezlivosti a pochopeniu skúšobnej komisie som to zvládla nakoniec na výbornú.

Po ústnej skúške nasledovala prehliadka rozsiahleho areálu a budovy PRIMAVERA Life GmbH v podaní samotného otca tohto veľkolepého projektu, charizmatického Kurta L. Nüblinga, spoluzakladateľa,  výkonného riaditeľa a vizionára spoločnosti Primavera. Prehliadka bola pôvodne plánovaná v rozsahu 1 hodiny s niektorým zo zamestnancov spoločnosti. V podaní pána Nüblinga sme po 3 hodinách, ktoré ubehli ako voda, a počas ktorých sme s obdivom počúvali zanietený a inšpirujúci výklad tvorcu a osobne prešli a precítili takmer každé zákutie rozsiahleho areálu a budovy, museli prehliadku ukončiť, lebo sa blížil zlatý klinec programu – vyhodnotenie nášho viacročného úsilia.

Napätie a emócie sa stupňovali a po oznámení výsledkov, kde prišlo na úsmevy, výdychy úľavy ale aj nejaké slzičky, začalo slávnostné odovzdávanie certifikátov. To už slniečko dávno zapadlo a slávnostnú atmosféru magicky dotvoril pilier vytvorený z horských krištáľov a vzácnych éterických olejov umiestnený v centre budovy, pri ktorom som si prebrala svoj certifikát Aromaexperta.

Certifikáty osobne odovzdával pán Nübling. Pani Ute Leube, druhá spoluzakladateľka a konateľka spoločnosti, musela z dôvodu účasti na medzinárodnom kongrese bohužiaľ na poslednú chvíľu svoju účasť odrieknuť.

Vo chvíli triumfu stáli pri mne aj moje dobré víly, vynikajúce odborníčky vo svojom obore, ktoré ma celým štúdiom sprevádzali – útla a éterická Anusati Thumm a energická, zemitá Christine Tisch, ktoré  svojimi znalosťami, podporou a trpezlivosťou prispeli k prvému Primavera Aromaexpertovi na Slovensku a v Čechách.

Ďakujem všetkým za podporu

Monika

One Reply on Prvý certifikovaný Primavera Aromaexpert na Slovensku a v Čechách

Commenting is Disabled on Prvý certifikovaný Primavera Aromaexpert na Slovensku a v Čechách