Vyrobte si prírodný REPELENT pre vaše spokojné leto 11 mesiacov ago

Pre všetkých priaznivcov aromaterapie  a prírodných produktov som pripravila rokmi overenú receptúru na prípravu 100% prírodného REPELENTU, ochranného prostriedku proti komárom, kliešťom a muškám z čisto prírodných produktov v BIO kvalite. Zároveň ho môžete využiť aj ako dezinfekčný prostriedok na jemné ranky a odreniny.

Účinky obsiahnutých éterických olejov:


Levanduľa

(lat. Lavandula angustifolia)

Éterický olej v bio kvalite je získavaný parovodnou destiláciou kvitnúcej byliny, rastúcej v lánoch na zvlnených vŕškoch  vo francúzskom Provence a talianskom Piemonte, v blízkosti Stredozemného mora. Pre jeho širokospektrálne účinky je v aromaterapii nazývaný aj “Dobrá víla” a využíva sa ako prvá pomoc v aroma-lekárničke.

Levanduľový éterický olej pôsobí nielen antibakteriálne, antivirálne a dezinfekčne, ale zároveň aj posiluje imunitu, regeneruje kožné bunky, lieči rany, pôsobí protikŕčovo a antimykoticky. Skľudňuje začervenanú pokožku po slnení, hojí jazvy aj mierne popáleniny. Odpudzuje mole a komáre. Okrem toho má relaxačné a antistresové účinky, upokojuje nervovú sústavu a pomáha pri problémoch so spánkom deťom aj dospelým.

Tymián Linalool
(lat. Thymus vulgaris CT Linalool) ľudovo nazývaný  jemný alebo detský tymián.

Éterický olej sa získava podobne ako levanduľa z kvitnúcej byliny parovodnou destiláciou. Podľa toho, kde tymián rastie, získava éterický olej z neho aj svoje špecifické chemické zloženie. Pre náš postup prípravy REPELENTU som použila esenciu z tymiánu pestovaného v slnečnom Španielsku, označovanú aj ako Tymian Linalool, ktorý je aj napriek svojim silným antibakteriálnym a antivirálnym vlastnostiam veľmi “priateľský” k pokožke a slizniciam. Často sa využíva pri liečbe prechladnutí aj zápaloch dutín a horných dýchacích ciest. Jeho dezinfekčné a zároveň liečivé účinky na pokožku sa využívajú pri hojení a dezinfekcii zapálených a infikovaných rán.


Citrónová tráva
(lat. Cymbopogon flexuosus)
Éterický olej sa získava parovodnou destiláciou citrónovej trávy z bio dynamického hospodárstva v Nepále a Butáne. Vďaka vysokému obsahu “Citrálu” má typickú vôňu, pre ktorú je hojne využívaná v potravinárskom a farmaceutickom priemysle, ako aj pri výrobe parfémov. Tento éterický olej má antivirálne, dezinfekčné a protizápalové účinky. Účinne podporuje imunitný systém a jeho aktivačné účinky sa využívajú pri rekonvalescencii. Jeho výrazná citrusová vôňa odpudzuje hmyz a používa sa na dezinfekciu priestorov.

RECEPT NA VÝROBU REPELENTU:

Pripravte si:

Postup:

Do fľašky s objemom 50 ml najprv pridajte 3 ml alkoholu. Potom pridajte:

  • 20 kvapiek Levanduľa jemná bio
  • 10 kvapiek Tymián linalool bio
  • 15 kvapiek Citrónová tráva bio

Jemne pretrepte. Na koniec doplňte prevarenou vychladenou vodou, nasaďte rozprašovač, pevne uzavrite a poriadne pretrepte. Váš Repelent je hotový.

UPOZORNENIE: Pred prvým použitím otestujte znášanlivosť Repelentu na Vašej pokožke! Nastriekajte na vnútornú stranu zápästia a nechajte 5 minút pôsobiť.

Použitie:

Striekajte podľa potreby na pokožku a oblečenie.

Prajem Vám všetkým krásne leto!

Monika,
Váš aromaterapeut

 

No Replies on Vyrobte si prírodný REPELENT pre vaše spokojné leto

Commenting is Disabled on Vyrobte si prírodný REPELENT pre vaše spokojné leto